Сигнали за корупция
С лице към хората
начало » Новини
28.05.2019
Отличиха победителите в „Ботевска работилница 2019“

Отличиха победителите в „Ботевска работилница 2019“

Елица Иванова от 9 клас на ППМГ „Акад. Иван Ценов“ е носител на голямата награда на кмета на Община Враца от четвъртото издание на пленерния конкурс „Ботевска работилница 2019“. Талантливата художничка бе отличена с приза на официална церемония, провела се в Синята зала на Младежкия дом.

Културната проява е част от програмата на „Ботеви дни 2019“ и се организира от Община Враца, Ботевски организационен комитет и СУ „Христо Ботев“.

 

В четвъртото издание на Ботевската работилница, което стартира на 14 май,  се включиха 110 възпитаници от 9 училища от Враца, Козлодуй Мизия и село Зверино. Младите художници твориха в два раздела: графика и живопис, а също така можеха да работят и по плакат, върху тема, зададена от организаторите. 

 „Ботевска работилница“ е конкурс с няколко направления и дейности, които дават възможност за изява на децата в областта на изобразителното изкуство, провокира техния интерес към поета - революционер, неговия подвиг и подвига на неговата чета.

Жури в състав: Красимир Ангелов – председател на Постоянната комисия по култура в Общински съвет и Милен Василев – скулптор и председател на Представителството на СБХ във Враца определи победителите в различните категории.

 

Възрастова група:    1 - 4 клас

Графика

1 място – Самуил Иванов Томов - 4 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

2 място – Александър Мирославов Титрийски – 4 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

3 място – Милен Стоянов Милчев – 1 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

Живопис

1 място – Никола Яворов Венчев - 3 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

2 място – Мелани Валериева Динкова – 4 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

3 място – Петя Стоянова Нешева – 1 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

Възрастова група:    5 – 6  клас

Графика

1 място – Владислава Искренова Димова - 5 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

2 място – Александър Анатолиев Христов – 5 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

3 място – Мария Николаева Гьонова – 5 клас

ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца

 

Живопис

1 място – Николета Христова Николова - 6 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

2 място – Радослав Димитров Братановски – 5 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

3 място – Стефания Пламенова Герасимова – 6 клас

ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца

Възрастова група:    7 – 8  клас

Графика

1 място – Зорница Мариянова Каменова - 7 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

2 място – Емилия Данаилова Георгиева – 7 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

3 място – Преслава Викторова Кръстева – 7 клас

ПЕГ“Йоан Екзарх“- гр. Враца

Живопис

1 място – Симона Симеонова Берчева - 7 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

2 място – Андреа Йорданова Банкова – 7 клас

ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца

3 място – Цветина Димитрова Каменова – 7 клас

ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

Възрастова група:    9 – 12  клас

Графика

1 място – Моника Георгиева Георгиева - 10 клас

ПЕГ “Йоан Екзарх“ - Враца

2 място – Явор Цвети Чукачев – 9 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

3 място – Румен Ивайлов Иванов – 10 клас

СУ“Св. Климент Охридски“ – село Зверино

Живопис

1 място – Анастасия  Мирославова  Панчева - 10 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

2 място – Катрин Мартинова Тошева – 9 клас

СУ “Отец Паисий“ -  гр.Враца

3 място – Юлия Цветанова Симеонова – 10 клас

СУ “Христо Ботев“ -  гр.Враца

 Плакат

 1 място - Сонислав Любенов – 8 клас

СУ „Отец Паисий“ -  гр.Враца

2 място – Василена Руменова – 6 клас

         СУ „Христо Ботев -гр. Козлодуй