Сигнали за корупция
С лице към хората
начало » Новини
20.11.2012
Започва гласуването за най-добрите спортисти

Изтече крайният срок за  номиниране на десетте най-добри спортисти на Община Враца. До 16.11.2012г. спортните клубове трябваше да предадат в дирекция „Образование, култура, спорт и туризъм” в Общината своите предложения за най-добрите в индивидуалните и колективните спортове. Започва раздаването на 43 анкети на спортни клубове, експерти и журналисти, които да направят своя избор до 23.11.2012 г. След това, според статута на мероприятието, комисия, назначена от кмета, ще утвърди 10-те най-добри спортисти, отбори,  футболист и турист.

Церемонията по награждаването ще се състои на 12.12.2012г. в хотел „Хемус”. На наея ще бъдат отличени и ветерани-медалисти и юбиляри. 

 

I. Номинации за определяне на десетте най-добри спортисти на Община Враца в индивидуалните спортове:

 

1.      Георги Тодоров -  АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ – ВРАЦА

ДИП за юноши под 20г.-100м.гл.б.-1 място

                  ДИП за юноши под 20г.-200м.гл.б.-1място

                  ДИП за юноши под 20г.-Щафета 4x100м-3 място

                  Балкански игри за юн.под20г-100м.гл.б.-3 място

                  Балкански игри за юн.под20г.-200м.гл.б.-5 място

                  Балкански игри за юн.под20г.-Щаф.4x100м-3 място

 

2. Иван Петров -  АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ – ВРАЦА

                   ДИП за юноши под 20г-400м.пр.б.-1 място

                   ДИП за юноши под 18г.-400м.пр.б.-1 място

                   ДИП за юноши под 18г.-400м.гл.б.-1 място

                   ДИП за юноши под 18г.в зала-400м.гл.б.-1 място

                   ДИП за юноши под 18г.в зала-200м.гл.б.-2 място

                   Балкански игри за юн.под20г-400мпр.б.-5 място

                   Балкански игри за юн.под20г-Щафета 4x400м-5 място

                   Балкански игри за юн.под18г-400м.гл.б.-6 място

                   Балкански игри за юн.под18г.-Щафета 4x100м-4 място

 

3. Мартин Илиев -  АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ - ВРАЦА

                   ДИП за юноши под 20г-Щафета 4x100м-3 място

                   ДИП за юноши под 20г-Скок височина-4 място

 

4. Рачо Вардов -  АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ - ВРАЦА

                   ДИП за юноши под 20г-Щафета 4x100м-3 място

                   ДИП за юноши под 20г-Троен скок-5 място

                                                                       

5. Кръстина Димитрова - КЛУБ ПО ДЖУДО „ИПОН” – ВРАЦА

                 Държавен личен шампионат по джудо за жени, кат. 52кг.  - 3 място

 

6. Габриел Стаменовски - КЛУБ ПО ДЖУДО „ИПОН” – ВРАЦА

                 Държавен личен шампионат по джудо за мъже, кат. 81кг – 9 място

                                                                          

7. Рени Георгиева Руменова - СКПС „БОТЕВ” – 2000” – плуване

                 Държавно първенство по плуване „Златнa рибка” – 2 място, 50м. бътерфлай

 

8. змс Дамян Петров -  СПОРТНО-ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ „ВРАЦА”

                 Международно състезание Гранд При Турция в клас Формула 5 - 2 място

                 Международно състезание в Шумен клас Формула 5 – 1 място

                 4 златни медала в ДШ, абсолютен шампион в клас Формула 2 за 2012г.

 

9. Росен Ралчовски -  СПОРТНО-ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ „ВРАЦА”

                  Гранд При България в клас „Нитро” – 2 място

                  2 златни медала от ДШ

                  2 бронзови медала от Международен турнир в Шумен

                  2 място в крайното класиране в клас „Нитро”

  

10. Виктор Робев-  СПОРТНО-ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ „ВРАЦА”

                  1 сребърен медал от ДШ

                  4 бронзови медала от ДШ

                  1 бронзов медал на Гранд При България

 

11. Кристиян Крумов -  СПОРТНО-ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ „ВРАЦА”

                  2 място в ДШ в клас Електро Бъги

                  3 място в ДШ в клас Електро Бъги

                  1 място на Международен турнир в Шумен в клас Формула 2

 

12. Гита Ванива Додова - АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ „ВРАЦА”

                  Балканско първенство – жени /троен скок/  - 1 място

                  Международен турнир „Академик” – жени /троен скок/ - 1 място

                  Турнир „Скокове” – жени /троен скок/ - 2 място

 

13. Стивън Василев Василев (8 год.) - СПОРТЕН КЛУБ ПО ШАХМАТ “ВРАЦА”

                  Купа на България „Търновска царица” – ІІІ-то място;

                  Купа „Тримонциум” – ІІ–ро място;

                  Международен турнир „Морско конче” – І-во място;

            Национален турнир „Янтра днес” - ІІІ-то място;

            І-ви детски турнир „Ян Бибиян” – VІ-то място;

            Купа „Млад гросмайстор” – VІ-то място

        

14. Георги Цветелинов Игнатов (9 год.) - СПОРТЕН КЛУБ ПО ШАХМАТ “ВРАЦА”

                  Купа на България „Търновска царица” – ІІ-ро място;

            Купа „Тримонциум” – ІІІ–то място;

            Международен турнир „Морско конче” – V-то място;

            Купа на лъвчетата - ІІ-ро място;

            І-ви детски турнир „Ян Бибиян” – ІІ-ро място;

            ІV-ти детски турнир „Ян Бибиян” –ІІІ-то място;

            Купа „Млад гросмайстор” – ІІІ-то място

       

15. Милена Пламенова Стефанова - СПОРТЕН КЛУБ ПО ШАХМАТ “ВРАЦА”

                  Държавно индивидуално първенство за жени /ускорен шах/  – ІІІ-то място;

            Държавно индивидуално първенство за жени /блиц/  – ІV-то място

 

16. Радослав Димитров - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                  Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ЮСВ -69 кг  -  2 място

      Европейско първенство 2012 г. спаринг ЮСВ -69 кг  -  2 място

      Европейско първенство 2012 г. Спаринг отб.   ЮСВ  -  2 място

      Участник на Световно първенство за юноши Естония 2012

17. Алекс Богданов - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                  Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ЮСВ -51 кг  -  1 място

                  Държавно първенство 2012 г.  – форма              ЮСВ  -  3 място

                  Европейско първенство 2012 г. спаринг ЮСВ -51 кг  -  3 място

                  Европейско първенство 2012 г.  „Самозащита”      -  2 място

      Участник на Световно първенство за юноши Естония 2012

18. Марио Тодоров - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                 Държавно първенство 2012 г.     спаринг мъже +85 кг  -  3 място

                 Европейско първенство 2012 г.,

                 спаринг мъже „Пауър тийм” /Фул контакт” +85 кг       – 1 място                                                                         

19.  Митко Димитров - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                 Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ЮСВ -63 кг  -  1 място

                 Европейско първенство 2012 г. Спаринг отб.   ЮСВ   -  2 място

20. Владислав Стоев - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                 Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ЮСВ -63 кг  -  2 място

                 Държавно първенство 2012 г.  – форма              ЮСВ  -  1 място

                 Европейско първенство 2012 г. Спаринг отб.   ЮСВ   -  2 място

21. Веселин Иванов- ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                  Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ЮСВ -57 кг -      2 място

                  Държавно първенство 2012 г.  – форма              ЮСВ      -  2 място

                  Европейско първенство 2012 г. Спец.техника отб.ЮСВ  - 2 място

22. Даниела Кочовска - ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ“ – ВРАЦА

                  Държавно първенство 2012 г.  - спаринг ДСВ -64 кг  -     1 място

      Държавно първенство 2012 г.  – форма                  ДСВ  -  3 място

                  Европейско първенство 2012 г. спаринг отб.ДСВ -69 кг - 2 място

      Участник на Световно първенство за девойки Естония 2012

23. Асен Асенов - СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

                  Вицесветовен шампион по муай тай 2012 г. – мъже ,57 кг

            Европейски шампион по муай тай 2012 г. – мъже, 60 кг

            Държавен шампион по кик бокс /лоу кик/ - мъже, 57 кг

            Държавен шампион по кик бокс /фул контакт/ - мъже, 57 кг

            Държавен шампион по кик бокс /стил К-1/ - мъже, 57 кг

 

24. Бетина Банчева - СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

                  Бронзов медалист от Световно първенство по кик бокс за кадети, стил киклайт контакт, -55 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ДСВ, стил лайт контакт, 55 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ДСВ, стил киклайт контакт, 55 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ДСВ, стил лайт контакт, 55 кг

 

25. Деян Тодоров - СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

                 Бронзов медалист от Световно първенство по кик бокс за кадети, стил киклайт контакт, -69 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ЮМВ, стил лайт контакт, 63 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ЮМВ, стил фул контакт, 75 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ЮСВ, стил фул контакт,  71 кг

 

26. Теодор Тодоров - СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

           Държавен шампион по кик бокс ЮМВ, стил лайт контакт, 69 кг

                 Държавен шампион по кик бокс ЮСВ, стил лайт контакт, 69 кг

                 Бронзов медалист от ДП по кик бокс ЮСВ, стил фул контакт, 67 кг

 

27. Антонина Банчева - СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

                 Държавен шампион по кик бокс ДМВ, стил лайт контакт, 50 кг

                 Вицедържавен шампион по кик бокс ДСВ, стил лайт контакт, 52 кг

                 Вицедържавен шампион по кик бокс ДСВ, стил лайт контакт, 55 кг

                                                                                       

28. Едуард Евтимов - СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА  „БОТЕВ-93”

                 ДЛШ – момчета                                                                              1 място

                 ДЛОШ – момчета, определен за най-резултатен състезател     1 място       

                 МТ „Пламен Боцев” – момчета                                                     1 място

                 МТ  Ватилякос Гърция – момчета                                                 1 място

                 НТ, купа Самоков – кадети                                                            1 място                             

 

29.  Георги Тодоров - СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА  „БОТЕВ-93”

                 ДЛШ – момчета                                                                              1 място

                 ДЛОШ – момчета,                                                                          2 място       

                 МТ „Пламен Боцев” – момчета                                                     1 място

                 МТ  Ватилякос Гърция – момчета                                                 1 място

    

30. Данаил Николов -  СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА  „БОТЕВ-93”

           ДЛШ – момчета                                                                              1 място      

                 МТ „Пламен Боцев” – момчета                                                     1 място

                 МТ  Ватилякос Гърция – момчета                                                2 място

                 НТ, купа Самоков                                                                           1 място              

 

31. Ивайло Петров - СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА  „БОТЕВ-93”

                 ДЛШ – деца, определен за най-техничен  състезател                 1 място                                                                                                              

                 ДЛОШ – деца,                                                                                 3 място       

                 МТ „Пламен Боцев” – деца                                                            2 място

                 МТ  Ватилякос Гърция – деца                                                       1 място

                                  

 

II. Номинации за определяне на трите най-добри отбори на Община Враца в колективните спортове:

 

1. СКПС „БОТЕВ” – 2000” – водна топка, девойки старша възраст 

                 Държавно първенство – 3 място

 

2. СКПС „БОТЕВ” – 2000” – водна топка, юноши младша възраст  

                 Държавно първенство – 4 място

 

3. СПОРТЕН КЛУБ ПО ВОЛЕЙБОЛ „БОТЕВ”, девойки младша възраст  

                 Финал на републиканско първенство – 6 място

 

4. СПОРТЕН КЛУБ ПО ВОЛЕЙБОЛ „БОТЕВ”, момчета 12 години  

                 Финал на републиканско първенство - 4 място

 

5. СПОРТЕН КЛУБ ПО ВОЛЕЙБОЛ „БОТЕВ”, момичета 12 години  

                 Финал на републиканско първенство - 4 място

 

6. КВТ „БОТЕВ” – водна топка, девойки старша възраст  

                 Държавно първенство – 1 място

 

7. КВТ „БОТЕВ” – водна топка, жени

                 Държавно първенство – 2 място

                 Купа „България” -        2 място

 

8. КВТ „БОТЕВ” – водна топка, юноши старша възраст  

                 Държавно първенство – 6 място

 

                                                                  Даниела Хитова,

                                                                  гл. експерт „Връзки с обществеността”