Сигнали за корупция
С лице към хората
начало » Новини
14.12.2010
Кметът на Община Враца д-р Костадин Шахов Награди най-добре представителите се спортисти на Община Враца през 2010г.

Кметът на Община Враца д-р Костадин Шахов Награди най-добре представителите се спортисти на Община Враца през 2010г.

Церемонията се състоя в ресторант „Хемус”, а събитието уважиха зам. министъра на Министерство на физическото възпитание и спорта – г-н Иван Ценов, председателя на Общински съвет - Враца – Малина Николова, експерта на физическото възпитание за Северозападна България – мс. Росица Стаменова, ръководството на Община Враца, общински съветници, както и представители на спортните клубове в града. Комисия в състав :

Председател: д-р М. Шарков – зам.-кмет по Социални и хуманитарни дейности

и членове

1.Момчил Калистратов – председател на постоянната комисия за работа с децата, младежта, спорта и туризма към Общински съвет

2. Росица Стаменова – Главен експерт на МФВС за Северозападна България

3. Маринела Петрова – Директор дирекция „Култура, социални и хуманитарни дейности

4. Иван Въжаров – спортен журналист

5.Георги Петков – спортен журналист

6. Илия Здравков – организатор „Спортни дейности”

7. Драгомир Дамянов – ст. специалист „Спортни дейности”

на свое заседание разгледа постъпилите предложения от спортните клубове за включване на спортисти от индивидуалните спортове в класацията на десетте най-добри спортисти на Община Враца , разгледа постъпилите предложения от спортните клубове за трите най-добри отбори на Община Враца в отборните спортове, както и постъпилите предложения за футболист, турист, спортисти ветерани и юбиляри на годината.

Постъпили са предложения от 18 клуба, придружени  от пълен комплект документи, за 52 спортисти и индивидуални спортове на 10 отбора.

След проведеното обсъждане и явно гласуване от страна на комисията, кмета на Община Враца награди спортисти  и треньори съгласно утвърдения статут както следва

I. Класация на десетте най-добри спортисти на Община Враца в индивидуалните спортове:

1. Петър Градинарски  - спортна стрелба, СК Спортна стрелба ”Ботев”

16 годишен, включен  в представителния олимпийски отбор на Република България  за Лондон 2011г.  Световно първенство Мюнхен – юноши/30х40/ 5 място, отборно 6-то място

Гранд при Пилзен – 60 изстрела юноша, легнал м/к -8-мо място, 3х40 юноши М/к-4-то място

Треньор МС Мариана Ангелова

 

  1.  Цветелина Лалковска - кик бокс, СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

Световен вицешампион по муай тай-жени категория до 51 кг.- Световно първенство по Муай тай 18-26 март 2010 г. Банкок-Тайланд.

 Многократен държавен шампион по Муай тай

Треньор: Ангел Иванов

  

3.  Даниел Банков- борба,СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА „БОТЕВ 93”

Европейско първенство по борба класически стил за кадети гр. Самоков м. юли 2010г. 7мо място

Международен турнир Р. Хърватска кадети първо място

Многократен държавен шампион по борба за кадети.

Треньор: МС Юлиян  Георгиев

 

4. Мими Христова – борба, СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА „БОТЕВ 93”

 

Европейско първенство по борба свободен стил – девойки Самоков м. Юли 2010г.  седмо място

Европейско първенство по борба свободен стил-кадети Самоков 2010г. единадесето място

Многократен държавен шампион по свободна борба

Треньор:  МС Юлиян  Георгиев

 

  1. Маргарита Бочева – шах,СПОРТЕН КЛУБ ПО ШАХМАТ „ВРАЦА”

Първата българка гросмайстор по кореспондентски шах

Олимпиада за жени четвърта дъска кореспондентски шах второ място 2010г.

XI Държавно отборно първенство за мъже /кореспондентски шах-първо място/ четвърта дъска/

Треньор: Красимир Бочев

 

  1. Ирена Цветкова- таекуон-до,ТАЕКУОН-ДО КЛУБ „КУМ РЬОНГ”

Европейско първенство Барлета Италия 10-14 март 2010г.

Спаринг жени златен медал-отборно

Силов тест жени /чупене/ златен медал – отборно

Форма жени-бронзов медал отборно

Треньор: Илия Цветков

 

  1. Николай Трифонов- кик бокс, СПОРТЕН КЛУБ „АРИС”

5-то място на Европейско първенство по кик бокс – Кадети кат. 75 кг. Месец Септември 2010 г. Белград Сърбия

Държавен шампион по кик бокс и Лоу кик кат. до 75 кг.

Треньор: Ангел Иванов

 

  1. Гита Додова – лека атлетика, АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ „ВРАЦА”

ДИП- жени зала троен скок трето място

МТ – Академик жени троен скок трето място

МТ Нови звезди – жени троен скок второ място

Треньор: Альоша Велков

 

  1.  ЗМС Дамян Петров – автомоделни спортове,СПОРТНО ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ- ВРАЦА

15 медала, от които бронзов медал Балканско първенство

Бронзов медал от МС гранд при България

Спечелени медали от републикански и държавни шампионати

Треньор: Огнян Филипов

 

  1. Кръстина Димитрова –джудо,КЛУБ ПО ДЖУДО „ИПОН”

Второ място в държавен личен шампионат по джудо за жени кат. 52 кг.

Треньор МС Таня Василева

  

II. Класация на  трите най - добри отбори на Община Враца в отборните спортове

 

1. СКПС „ Ботев 2000”- водна топка, отбор жени

      ДП-1во място; Купа България 1-во място

 Треньори: В. Начева и В. Томов

 

2. ПОФК –Ботев-Враца”- футбол мъже –

1-во място „Б” републиканска футболна група - есенен сезон

Треньор: Сашо Ангелов

 

3.  Спортен клуб по пожаро-приложен спорт„Радан Войвода” –Враца, МПО „Млад Огнеборец” при СОУ „Отец Паисий” Враца

Трикратен  републикански шампион и комплексен победител

1-во място комплексен победител

Треньор: МС Николай Григоров

 

III. Ветерани

 

  1. МС Катя Семкова-лека атлетика

Многократна републиканска и Балканска шампионка по лека атлетика

 

  1. МС Георги Костов лека атлетика

Многократен републикански и Балкански шампион по лека атлетика-хвърляне на диск

 

  1. Славчо Каменов-плуване

Държавно първенство 2-ро и 3-то място

 

  1. Герго Александров - ски

Републикански вицешампион

 

  1. Светослав Симеонов – шах

Най-добре представил се шахматист

 

 IV. Юбиляри- 60 години

 

  1. Венци Николов - водна топка - 60 години

Председател на КВТ „Ботев”Враца

 

  1. Огнян Филипов – 60 години

Зам. Председател на БФ по автомоделни спортове 

 

      3.   Петър Илиев Борба

Дългогодишен председател на СК по борба „Ботев” 93

 

 V. Турист на годината

  1. Гергана Гиздина

Ръководител: Николай Керефейски

 

VI. Футболист на годината

  1. Росен Ванков

Треньор: Иван Георгиев 

 

На церемонията бяха връчени награди за особени заслуги в развитието на спорта от Спортно дружество „Ботев” на кмета на Община Враца – д-р Костадин Шахов , на зам.- кмета по социални и хуманитарни дейности – д-р М. Шарков и Момчил Калистратов – председател на постоянната комисия за работа с децата, младежта, спорта и туризма към Общински съвет – Враца. Плакети за принос в развитието на ученическия спорт от Ученически спортен клуб „Враца 2004” получих ЗТ МС Илия Здравков , мс.Цветан Бенински и Росица Петрова – за високи постижения в спорта през 2010г. Зам – министъра на Спорта и физическото възпитание награди от името на министър Свилен Нейков кмета на Община Враца за особен принос в развитието на българския спорт.

 

  

  

   

 

Н. Гетова

МДПВО Община Враца